Przez cały sierpień nasze prace można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Zostałyśmy zaproszone do zaprezentowania naszych projektów  w ramach działalności Galerii Antresola, promującej młodych artystów. Kuratorką wystawy jest p. Joanna Matyja.

1

2

„Dobry design jest jak dobry przyjaciel. Można z nim spędzić długie godziny na wspólnych rozmowach, można też godzinami siedzieć w zupełnej ciszy. Miarą dobrze zaprojektowanych przedmiotów jest to jak bliska, wręcz instynktowna staje się ta przyjaźń.

Projektowanie jest procesem. Bywa on bardzo złożony, nawet gdy rezultatem są przedmioty na pozór proste. W tym tkwi istota dobrych projektów, co „widzimy” od razu, choć nie o zmysł wzroku tak naprawdę tu chodzi. Dobry projekt zauważa i mądrze odpowiada na konkretny problem użytkowy. Prace LOTNE STUDIO wykazują właśnie taką, wyjątkowo cenną wrażliwość na naszą codzienność. Dotykają tak ważnych wyzwań współczesności jak mobilność czy potrzeba indywidualności w zglobalizowanym świecie. W drodze poszukiwań optymalnych rozwiązań wykorzystują wielofunkcyjność, ubierając ją w prostotę formy i intuicyjnie rozpoznawalny proces użytkowy.

Rozpiętość tematów podejmowanych przez LOTNE STUDIO jest duża. Wspólny mianownik to czystość form wynikająca z wnikliwego myślenia o funkcji, z podejścia do materiału i technologii. Cechuje je świadomość tego, że życie produktu nie kończy się kiedy zostanie on wyprodukowany. Właśnie wtedy to życie tak naprawdę dopiero się zaczyna. Dobry design jest bowiem jak dobry przyjaciel.”

3

4

Udostępnij